מדבר יהודה - נחל קומראן (טיול קניונינג, סנפלינג)

נחל קומראן נמצא בצפון מדבר יהודה והמעבר בו דורש גלישות ב5 מפלים שהגבוה מהם הוא 40מ'.
הטיול בנחל הינו טיול קניונינג מדברי קלאסי בנופים מרשימים של מדבר יהודה וים המלח.

פרטים על המסלול:
תחילת המסלול בחניון של גן לאומי קומראן ליד קיבוץ קליה (על כביש 90 דרומית למכללת אבנת ) שם יישארו הרכבים ואנו נמשיך ברגל.
מהכניסה לגן לאומי נעלה בשביל המסומן עליה לא ארוכה שתוביל אותנו לראש מצוק ההעתקים ומשם אחרי כמה דקות של הליכה נגיע לראש המפל העליון של הנחל ולגלישה הראשונה שלנו. את שארית היום נבלה במעבר של הנחל תוך שאנו גולשים את ששת מפליו שהגבוה מהם הינו 40 מ'.
בסוף המסלול נגיע לנקודת ההתחלה שליד ים המלח.

רמת קושי:
בינונית, בתחילת המסלול יש עליה של 45 דקות לערך.
הטיול בנחל דורש גלישת מצוקים (סנפלינג).
אין צורך בניסיון קודם בגלישת מצוקים.

מה אנחנו מספקים:
מדריכים, את כל ציוד הגלישה והטיפוס, ביטוח וכמובן מצב רוח טוב.

תחבורה:
היא עצמאית של המשתתפים. למי שיש בעיה להגיע שיודיע ואנו נשמח לתאם תחבורה עם המשתתפים האחרים או המדריכים.

מה להביא:
4.5 ליטר מים לאדם , אוכל למהלך היום, קרם נגד שמש, כובע, פליז או מעיל חם לבוקר.

פרטים על הנחל:
נחל קומראן הוא נחל אכזב הנמצא בצפון מדבר יהודה. הנחל נקרא על שם אתר קומראן הסמוך ויובליו העיקריים של הנחל הם נחל סככה המוכר גם בשמו הערבי "ואדי אבו שעלה" ( נחל אבי הלהבה ) כינוי לאליהו הנביא.
שטח אגן ההיקוות של הנחל נמצא ברמת המדבר כ-45 ק"מ מסופו. ואורכו של החלק המוגדר כנחל קומראן הוא 13 ק"מ והוא נשפך לים המלח מדרום לנחל עוג ומצפון לנחל קדרון, סמוך לקיבוץ קלי"ה.
ברוב חלקיו הנחל רדוד למדי אך בחלקו האחרון הוא מתחתר דרך מצוק העתקים והופך לקניון מרשים באורך 2 ק"מ עם מפלים גבוהים שהגבוה מהם הינו 40 מטר, בין מפלים אלו יש עשרות גבים המתמלאים ממי השיטפונות. בשנים מסוימות הגבים מלאים סחף ורדודים ובשנים אחרות הנחל מתנקה מן הסחף והגבים הופכים לעמוקים עד שניתן לשחות בהם. לאורך הקניון עוברת אמת מים עתיקה שהייתה מעבירה מים מהשיטפונות, לישוב שהיה במוצא הנחל.
סמוך לנקודת ההתחברות של הנחל לים המלח נתגלו שרידים של הישוב היהודי העתיק - קומראן ובמערות אשר במצוקי הנחל נמצאו מגילות הידועות בשם מגילות ים המלח או המגילות הגנוזות.
מקובל לשייך את הישוב העתיק ואת המגילות לכת האיסיים שחיה באזור מדבר יהודה במאה הראשונה לפני הספירה וזמן קצר לאחר חורבן בית המקדש השני.
בשל המפלים הגבוהים שלו, נחל קומראן הוא פופולארי בקרב מטיילי הקניונינג (סנפלינג).

לפרטים והזמנות

לוח פעילויות קרובות

עבודה בגובה קישורים סנפלינג טיפוס הרים קורס חילוץ טיפוס צוקים מפת האתר גלריית תמונות לוח פעילויות קרובות צור קשר מי אנחנו לדף הבית
פעילויות לבוגרי קורסים טיפוס תרנים Canyoning in Israel and Jordan Contact Us About Us אנימציה ועיצוב אתרים בניית אתרים
גלישת מעטפת הדרכת עבודה בגובה

© כל הזכויות שמורות ל"אורי אסידו".